Clean Project

Future Space Accelerator – inwestujemy w przemysł kosmiczny, dołącz do nas!

Future Space Accelerator – unikalny program akceleracji dla startupów z branży kosmicznej.

PwC Polska, Airbus Poland, Cleanproject i SatRevolution otwierają Future Space Accelerator – unikalny program akceleracji dla startupów z branży kosmicznej.
fta_logo
Future Space Accelerator

Cztery firmy: Airbus Poland, Cleanproject, SatRevolution oraz PwC Polska uruchamiają pierwszą edycję unikalnego programu akceleracji dla startupów z szeroko rozumianej branży kosmicznej – Future Space Accelerator. Celem projektu jest wsparcie technologicznych spółek oferujących innowacyjne rozwiązania poprzez pomoc w opracowaniu optymalnych modeli biznesowych, wypracowanie wspólnych form współpracy z partnerami programu oraz łączenie z potencjalnymi, międzynarodowymi inwestorami i partnerami biznesowymi.

Dzięki Future Space Accelerator wybrane startupy otrzymają niezbędne wsparcie w celu rozwijania swojego biznesu, zyskując przy tym dostęp do najlepszych podmiotów branży kosmicznej i ich zaawansowanych technologii.
Manuel Heredia Ortiz, prezes Airbus Poland

Firma doradcza PwC pełni rolę operatora i organizatora całego programu, czuwając nad jego prawidłowym przygotowaniem i przebiegiem, wpierając uczestników i partnerów projektu w realizacji założonych celów.

Wierzymy we współpracę pomiędzy korporacjami i startupami, co wielokrotnie udowadnialiśmy przy wielu realizowanych projektach. Jednak Future Space Accelerator otwiera kolejne możliwości tego typu kooperacji, a ze względu na to, że jest adresowany do branży kosmicznej, otwiera też nowy wymiar w procesie postępu technologicznego.
Jolanta Kokosińska, partner w PwC

Projekt skierowany jest do firm, które oferują innowacyjne rozwiązania technologiczne, posiadają już co najmniej prototyp produktu i są otwarte na współpracę z co najmniej jednym z partnerów programu.

Jako partner Future Space Accelerator cieszymy się, że będziemy mogli pracować ze startupami, które są gotowe do wdrożenia swoich przełomowych rozwiązań. Mamy nadzieję, że nasza współpraca będzie miała wpływ na przyszłość przemysłu kosmicznego nie tylko w Europie, ale na całym świecie.
Radosław Łapczyński, współzałożyciel i dyrektor naukowy SatRevolution

Do programu zapraszane są startupy posiadające rozwiązania technologiczne, które mogą znaleźć zastosowanie w szeroko rozumianym przemyśle kosmicznym. Partnerzy szukają firm, z którymi mogą rozpocząć współpracę np. poprzez wdrożenie technologii startupu w swojej działalności, realizację wspólnych projektów B+R lub otwierając drzwi innowacyjnym przedsiębiorcom do swoich klientów. Wśród poszukiwanych technologii znajdują się m.in.: nanosatelity, satelity, optoelektronika, geo-tagging, przetwarzanie i analiza obrazów, sztuczna inteligencja, digitalizacja, robotyka, automatyka, mechatronika i uczenie maszynowe.

Future Space Accelerator jest doskonałą okazją do wymiany doświadczeń i pomysłów z ludźmi z branży. Ostatnia dekada naszej działalności pozwoliła nam zrozumieć, że w innowacjach główne czynniki określające granice projektu to wiedza, doświadczenie i wyobraźnia. Jesteśmy dumni, że współpracujemy z partnerami, którzy podzielają tę wizję i chcielibyśmy współpracować w Future Space Accelerator, aby tworzyć kolejne historie sukcesu.
Jerzy Kustra, prezes Cleanproject

Etap składania wniosków zakończy się 16 czerwca 2019 r. W sierpniu poznamy listę startupów zakwalifikowanych do programu. Kolejne miesiące wybrane firmy spędzą na dopracowywaniu swoich pomysłów i modeli biznesowych, w czym będą ich wspierać eksperci Airbusa, Cleanproject i SatRevolution we współpracy z mentorami PwC. W grudniu br. podczas Demo Day startupy będą miały okazję zaprezentować swoje rozwiązania przed potencjalnymi klientami i inwestorami.

Formularz aplikacyjny i szczegóły dotyczące Future Space Accelerator są dostępne na stronie www.futurespaceaccelerator.com.